włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród wielu możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. włosi gotują Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, ravioli i liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *