Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i często zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są rzeczywiście smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *