Mięśnie kegla

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Candy Kegel Trainer

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które wypada później jak z reguły powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko pozwala ona powrócić do normy i czuć się dobrze. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *