Dobra restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też mniej typowe potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z wielu miejsc Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Posiłek w stylu włoskim koniecznie musi zawierać również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to dla Włocha standard. włoskie jedzenie w Krakowie Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *